Maršrutai

                                                             

                                                             Merkys

Tai devintoji pagal ilgį upė. Merkio ilgis apie (200 km). Merkys nėra sudėtinga upė, įveikiama daugeliui turistų. Pasitaikančios kliūtys – įvirtę medžiai ir po vandeniu slypintys akmenys. Merkys tekėdamas per vaizdingą Dzūkijos nacionalinį parką, ties Merkine įteka į Nemuną. Kadangi plaukti Merkiu paprasčiau negu Ūla, maršrutą pasirinkit pagal kilometražą. Plaukti baidarėmis galima viena, dvi, tris dienas.

Valkininkai – Pamerkiai apie 15 km
Pamerkiai – Maskauka apie 17 km
Maskauka – Salovartė apie 15 km
Salovartė – Pauliai apie 17 km
Varėna – Pauliai apie 24 km
Pauliai – Merkinė apie 23 km

    Ūla 

 Ūla - viena iš vaizdingiausių Lietuvos upių, puikiai tinkanti vandens turizmui. Plaukimas ja gana sudėtingas: srauni tėkmė, posūkiai, daugybė išvirtusių medžių. Aukštupyje tekanti plačiomis salpinėmis pievomis, vidurupyje Ūla pereina į kanjonišką slėnį ir teka pro Gudų girioje pasislėpusius senuosius dzūkų kaimus. 
Abipus Ūlos upės tęsiasi kraštovaizdžio draustinis, todėl plaukimas šia upe ribojamas.

                                                             Šalčia 

Dėl daugybės vingių ir kilpų šia upe nėra lengva plaukti. Šalčia tekėdama pro mažai apgyvendintas vietoves ties Valkininkais įteka į Merkį. Šalčia - didžiausias Merkio intakas, prasidedantis už 4 km. į šiaurę nuo Šalčininkų.
Palyginti su kitomis Lietuvos upėmis, Šalčia yra gana srauni, vingiuota, negilaus slėnio ir neaukštų krantų.
Upės pavadinimas kilo ne tik dėl šaltesnio, nei daugelyje kitų upių vandens, bet ir dėl šaltinių gausos pakrantėse.
Vanduo labai švarus, upė žuvinga: joje veisiasi upėtakiai, kiršliai, šapalai, ešeriai, lydekos, yra vėgėlių ir iš tvenkinių pasprukusių karpių.
Visos trasos ilgis yra 63 km., visas maršrutas yra 3 dienų trukmės.

Vienos dienos maršrutas Šalčia

Žygmantiškės – Valkininkai ~ 15 km.

Dviejų dienų maršrutas Šalčia

Kaniūkai - Gerviškės – Žygmantiškės ~ 25 km.

Įteka Visinčia. Šalčios upės vaga praplatėja ir pagilėja iki 1-2 metrų. Tarp Visinčios ir Žygmantiškių upė teka plačiu vingiuotu slėniu.

Trijų dienų maršrutas Šalčia

Kaniūkai - Žygmantiškės - Valkininkai ~ 55 km.

Toliau galima plaukti Merkiu: Valkininkai – Pamerkiai ~ 25 km.

                                                                Varėnė

Varėnė – pietų Lietuvos upė, dešinysis Merkio intakas, įtekantis į Merkį Senojoje Varėnoje.
Tai vienas iš nuostabiausių vandens turizmo maršrutų. Varėnės upės kraštovaizdis yra labai įvairus ir sužavės kiekvieną vandens turistą: pradėsite plaukti tankiai nendrėmis apaugusiais upės vingiais, kur sutiksite daug laukinių paukščių, toliau priplauksite miškingus ir stačius šlaitus, kurie palydės jus iki Varėnio ežero, su nuostabiai tyru vandeniu. Ežeras yra pusiaukelėje, nuo jo prasideda ekstremalesnė kelionė su gausybe posūkių, išvartų. Senojoje Varėnoje Varėnė įteka į Merkį.

                                                               Verseka

Upė teka per Šalčininkų ir Varėnos rajonus, prateka per du tvenkinius, plaukimas pakankamai lėtas, nes nemažai įvairių kliūčių - medžių išvartų, seklumų. Šią upę turėtų rinktis išbandymų nebijantys turistai, kaip Merkio maršruto sudėtinę atkarpą. Patogu žygį baigti, paplaukus 6 km Merkiu, Pamerkiuose.